Oznamy na 4. pôstnu nedeľu Laetare 14. 3. – 21. 3. 2021

14. 3. – 21. 3. 2021

Liturgický kalendár

Streda 17. marec:sv. Patrik, biskup (spomienka)
Piatok 19. marec:sv. Jozef, ženích Preblahoslavenej Panny Márie (slávnosť)
Nedeľa 21. marec:Piata pôstna nedeľa

Oznamy

Bratia a sestry, prežívajme pôstne obdobie v duchu osobného a úprimného pokánia (modlitba, almužna, pôst), aby sme aj takto vyprosovali ukončenie pandémie.
Do štvrtku 18. marca sa v Bazilike denne o 18.30 modlíme deviatnik ku sv. Jozefovi. Aj keď je to za zatvorenými dvermi, spojme sa na diaľku všetci bratia a sestry vo farnosti, aby sme na orodovanie sv. Jozefa vyprosili najmä otvorenie kostolov; ale aj pomoc v našich osobných potrebách. V piatok 19. marca o 18.30 hod. bude v Kaplnke Trnavskej Panny Márie sv. omša zo slávnosti sv. Jozefa, ktorú budeme vysielať cez internet.
Od 19.3. zavádzame každý deň streamované sv. omše z kaplnky:
Pondelok – piatok: o 18.30 hod.
Sobota: o 10.00 hod.
Nedeľa o 10.30 hod.

Pripojiť sa môžete cez farskú webovú stránku: faratrnava.sk.  

V piatok o 18.30 je streamovaná sv. omša venovaná birmovnej príprave.

V sobotu o 10.00 je tradičná mariánska sv. omša za skončenie pandémie.

Každú nedeľu o 10.30 je streamovaná sv. omša určená pre celú farnosť, ale zvlášť pre deti, ktoré sa pripravujú na prvú sv. spoveď a prvé sv. prijímanie.

Prosíme birmovancov a prvoprijímajúce deti, ako aj ich rodičov a katechétov, aby tieto sv. omše sledovali ako povinnú prípravu na prijatie sviatostí.

Vysluhovanie prvého sv. prijímania a birmovky na jar 2021:

Ak sa pandemická situácia zmení k lepšiemu, tak prvé sv. prijímania budú v máji a júni; birmovka bude 23. mája na slávnosť Zoslania Ducha Svätého. Podrobnosti včas upresníme. Ak bude trvať lockdown aj naďalej, budeme hľadať iné možnosti individuálneho prístupu, o čom Vás budeme tiež informovať cez katechétov a našu webovú stránku.

Tento obsah bol zaradený v Oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.